تلفن: ۰۲۱۸۸۹۸۶۵۳۹  -  ۰۲۱۸۸۳۹۲۰۳۶             تلگرام: ۰۹۱۲۸۱۸۷۹۷۲

آشتی با ترمووود و طبیعت

آشتی با طبیعت و ترمووود

پرورش درختان موجب برداشتن برخی از گازهای گلخانه ای از جو زمین میشود.استفاده از چوب در صنایع مختلف به ویژه در نما منجر به توسعه و مدیریت جنگلها و در نهایت جذب گاز دی اکسید کربن که یکی از عوامل گرم کننده زمین است خواهد شد.بنابراین می توان به جرات گفت که استفاده از چوب نه تنها برای کاربرد در نما  بسیار مناسب می باشد بلکه برای محیط زیست و کل زمین نیز بی نهایت مفید است.

چوب از منابع پایدار تامین میشود بنابراین کربن به جا مانده از نمای چوب بسیار ناچیز است و در مراحل تولید چوب نما (ترمووود) سوخت فسیلی بسیار اندکی مورد نیاز است و در نتیجه در مقایسه با متریال های دیگر میتوان گفت چوب نما دوستدار محیط زیست می باشد.

میزان کربن ایجاد شده از چوب خنثی است و به طور کلی میزان دی اکسید کربن جذب شده در پروسه رشد و پرورش درخت تا تولید چوب نما و حمل ونقل آن میباشد بنابراین میزان کربن ایجاد شده به صفر خواهد رسید.

در بسیاری از کشورها مطابق با قوانین ،به ازای قطع هر درخت می باست درختی کاشته شود.درختان جوان عملا گاز دی اکسید کربن بیشتری را در مقایسه با درختان قدیمی جذب میکنند.بنابراین قطع درختان قدیمی و استفاده از چوب ان در چوب نما و دیگر محصولات چوبی و کاشت و پرورش درختان جوان که منجر به جذب بیشتر دی اکسید کربن میشود فواید بسیاری زیادی برای محیط زیست خواهد داشت.

با توجه به تغییرات آب و هوایی، لزوم کاهش گازهای گلخانه ای و افزایش ساخت و ساز، چوب نما(ترمووود)راه حلی بسیار مفید و مقرون به صرفه خواهد بود.چوب در مقایسه با دیگر متریال ها از فواید زیست محیطی عمده هی برخوردار است.   

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
۱۳ + ۷ =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for ۱+۳, enter ۴.‎

تمام حقوق برای اسپووود محفوظ است.