تلفن: ۰۲۱۸۸۹۸۶۵۳۹  -  ۰۲۱۸۸۳۹۲۰۳۶             تلگرام: ۰۹۱۲۸۱۸۷۹۷۲

نکات عمومی در طراحی و کاربرد چوب نما (ترمووود):

نکات عمومی در طراحی و کاربرد چوب نما(ترمووود):

 

در طراحی و کاربرد چوب در نما باید گیاهان و درختان پیرامون ساختمان را در نظر داشت.چوب ترمو نباید در تماس سطحی مستقیم با درخت و گیاه باشد، این کار موجب رشد کپک و قارچ در آن محل خواهد شد.

همواره دو بخش مهم زه کشی آب و تهویه هوا را در نمای ترمو باید رعایت نمود. حدفاصل چوب ترمو و متریالهای دیگر بکاربرده شده در نما و یا در و پنجره ها،باید اجازه عبور صحیح آب و تهویه هوا را بدهد.

در طراحی چوب نما (ترمووود)باید حتما در پایین و بالای نما اجازه عبور عمودی هوا به پشت نما را بدهد ولی این فاصله باید به گونه ای باشد که آب به پشت نما نفوذ نکند.این امر موجب جلوگیری از رشد قارچ میشود

و اجازه خشک شدن نما را پس از بارندگی را میدهد.

در جایی که چوب نما به زمین میرسد جهت جلوگیری از فرسایش چوب باید ۲۰ سانت از سطح زمین فاصه داشته باشد.در محل تلاقی پروفیل های چوبی با در و پنجره ها و پشت بام باید از درزپوش مناسب استفاده کرد.

درزپوش ها باید طوری نصب شود که آب جاری شده روی نما را از چوبها دور کنند و به کناره ها هدایت کنند و حدود ۱ سانتیمتر با چوب در نقطه اتصال فاصله داشته باشند.

همیشه تا جایی که میتوانیدکناره ها،ابتدا و انتهای کار را کاملا درزبندی کنید.درز بندی صحیح از نفوذ رطوبت جلوگیری کرده و عمر نمای شما را افزایش میدهد.

 

اقدامات نهایی:

 

ترمووود یک محصول با دوام است که برای سالها بدون اینکه روکش یا پوششی به آن اضافه کنیم بدون تغییر کیفیت باقی میماند،اما در هر صورت چوب یک ماده طبیعی و زنده است و در مقابل نور خورشید و شرایط جوی دچار رنگ پریدگی

و ترک میشود.برای جلوگیری از این عمل،لازم است سطح ترمو با یک لایه رنگ مخصوص پوشیده شود،رنگ های مخصوص که اکثر انها رنگدانه کمی دارند و شفاف هستند،با ایجاد یک لایه محافظ در برابر اشعه خورشید از تغییر رنگ چوب

جلوگیری میکند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
۱ + ۲ =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for ۱+۳, enter ۴.‎

 

تمام حقوق برای اسپووود محفوظ است.